13. 4. 2020

Klubovna

Skautská klubovna je prostor, kde se odehrává celoroční činnost našich oddílů. Přes dvacet let probíhají naše schůzky v areálu chvalského lomu, kde máme dvě klubovny, a také v prostorách farní zahrady na Chvalech. Tyto prostory nám však začaly být malé a naskytla se nám příležitost koupit pozemek v areálu bývalé ČOV Na Chvalce, zde máme v plánu postavit novou klubovnu. Zřídili jsme proto veřejnou sbírku a během jednoho roku nám dárci přispěli na pozemek, který jsme od obce koupili na podzim 2019 za 790 525,-. Nyní pracujeme na projektové dokumentaci a jednáme s dodavateli.

Co bude v našich silách i schopnostech si chceme zajistit svépomocí, rádi bychom, aby se na stavbě klubovny co nejvíce podíleli naši členové, a to i ti nejmenší. Nejen že to zapadá do našeho výchovného rámce, ale oddíly si tak ke klubovnám vytváří vlastní vztah.

Plánovaný rozpočet na stavbu je 4,5 milionu. Z vlastních prostředků máme ušetřeno 600 000,- a snažíme se, abychom k úsporám každý rok přidali dalších 120 000,-. Máme v plánu půjčit si bezúročnou půjčku 1 000 000,- od ústředí Junáka a žádáme také o dotaci, která však zatím není dostupná. Klubovna tedy bude financována především z finančních prostředků získaných od soukromých dárců. Uspořádali jsme několik úspěšných sbírkových akcí, část prostředků jsme získali i v hithitové kampani a mnoho dárců nás podporuje přímo na náš sbírkový účet 2201355536/2010. Budeme rádi, když nás podpoříte i vy, například trvalým příkazem v rámci kampaně  #davamdvekila nebo jakýmkoliv jiným způsobem

Chceme poděkovat dárcům, kteří nás již podpořili, velmi si vážíme Vašeho daru a doufám, že nám budete i nadále nakloněni. Věříme, že se nám s Vaší pomocí podaří stavbu klubovny realizovat.