Roveři | 27. Středisko OHEŇ Praha-H. Počernice

Roverské podzimní prázdniny na cestách

Ve čtvrtek 27. října jsme se sešli v 8:00 na Florenci a v počtu dvanácti kusů se vydali na čtyřhodinovou odysseiu do Žamberka. Z něj jsme již po svých vyrazili do divočiny místních lesů. Po poledním se k nám přidali ještě další dva členové výpravy, kteří nestihli náš ranní spoj. V této už kompletní sestavě jsme na večer zastavili a přespali u objektu dělostřelecké věže tvrze Hanička. Druhý den, po mrazivé noci nás čekal přechod větší části Orlických hor. Cesta to byla krásná, moc jsme nebloudili, jenom počasí nám moc nepřálo – hlavně Velká Deštná dostála svému jménu, když nás zasáhla velmi nepříjemným deštěm. Naštěstí nás u jejího úpatí spasila autobusová zastávka, do které jsme se nějakým zázrakem vešli, vyrobili jí improvizované dveře z celty a přespali v relativním pohodlí. V sobotu jsme už pohodově dorazili do Nového Města nad Metují, které jsme si ještě večer celé prošli, ke spánku jseme se uložili pod most a brzy ráno odjeli zpět směr Praha. V nohách 65 kilometrů za dva dny i s nezanedbatelným převýšením :)

7.12.2016

První schůzka pro nově příchozí rovery proběhne v úterý 8. 9. 2015 od 18:00 hodin do cca 20:00 hodin v centru Prahy. O bližší informace si pište na tp.fido(zavináč)skaut.cz