23. 3. 2018

O Nás

Skautský oddíl vatra

Nabízíme podmínky pro vytvoření skvělé party, pro zábavu, pro vzdělávání, pro výlety do přírody. Máme schůzky každý týden, akci jednou za měsíc, tři tábory do roka, vždy se můžete naučit něco nového. Jsme příležitost.

Kdo jsme

• Pro koho oddíl je: Oddíl skautů je určen pro kluky od 5. třídy do posledního ročníku druhého stupně.
  • Kde se scházíte a jak často (družinovky, oddílovky): Celý oddíl se schází jednou za čtrnáct dní ve středu od 17 do 19 hodin, mezi tím se schází po družinkách. Časy družinových schůzek jsou individuální – dohodneme se na nich vždy na začátku roku a probíhají v klubovnách v lomu, na faře a pod Baroňákem.
  • Výlety/víkendy: Každý měsíc probíhá jedna víkendová akce, jezdíme na tábor během podzimních, jarních i letních prázdnin. Letní tábor trvá tři týdny.
  • Co je naším cílem: Naším cílem je nabídnout pestrou paletu možností a aktivit, aby mohl každý přijít na to, v čem je dobrý a co ho může bavit. Role skautů se během jejich stárnutí v oddíle také mění od nezkušených nováčků až po rádce družin.
  • Co se děje na schůzkách: Na schůzkách se věnujeme pohybovým aktivitám, hrám, workshopům a minipřednáškám na různá témata. Programem se snažíme naučit skauty samotnosti, práci v kolektivu, úctě k přírodě, zdravovědě, zálesáckým dovednostem, které využíváme na táboře atd.

Jak se přihlásit

• Kdy je první schůzka: První schůzka proběhne 12.9. od 17:00 do 19:00 v lomu
  • Na jaký mail mají kontaktovat: Kontaktní e-mail je 92.vatra@gmail.com
  • (zbytek informací o úvodní či náborové schůzce by mělo být ve složce Aktuálně