23. 3. 2018

Skautské oddíly vatra a žár

Nabízíme podmínky pro vytvoření skvělé party, pro zábavu, pro vzdělávání, pro výlety do přírody. Máme schůzky každý týden, akci jednou za měsíc, tři tábory do roka, vždy se můžete naučit něco nového. Jsme příležitost.

Kdo jsme

• Oddíly skautů jsou určeny pro kluky od 5. do 9. třídy.
  • Celý oddíl se schází jednou za čtrnáct dní ve středu od 17 do 19 hodin a zbylé týdny se scházíme po družinách. Časy družinových schůzek jsou individuální – dohodneme se na nich vždy na začátku roku a probíhají v klubovnách v lomu a na faře.
  • Každý měsíc probíhá jedna víkendová nebo delší akce. Na některé z akcí tradičně jezdíme společně s vlčaty nebo se skautkami. Každý rok vyjíždíme na podzimní prázdniny a na lyže o jarních prázdninách. V létě se koná třítýdenní letní tábor.
  • Na akcích a schůzkách se věnujeme pohybovým aktivitám, hrám a workshopům na různá témata. Dáváme důraz na osobní rozvoj a na to, aby se skauti učili zejména vlastní zkušeností. Hodně se pohybujeme v přírodě a učíme se úctě a odpovědnému chování k ní. Celý rok fungujeme v družinách, ve kterých má každý skaut svou roli a oddíl vede dobrá parta zkušených dospělých průvodců.
  • Cílem programu je rozvoj znalostí a dovedností, ale také upevnění charakteru a vytváření osobního hodnotového systému. Se zvyšováním věku klademe na kluky vyšší odpovědnost, což se projevuje rozvojem zdravého sebevědomí. To všechno probíhá v příjemné nesoutěživé atmosféře party kamarádů.

dva oddíly

• V našem středisku působí dva oddíly skautů, Vatra a Žár
  • Oddíly se scházejí ve stejný čas v klubovnách na faře a v lomu

Jak se přihlásit

• Během roku do oddílu nenabíráme, další možnost přidat se do party bude až v září.
  • Kontaktní e-mail pro přihlašování do oddílu i jakékoli dotazy je 92.vatra@skaut.cz
  • Pište s dostatečným předstihem, nejlépe už během prázdnin.

Co je potřeba na schůzky

• Zápisník
  • Psací potřeby