Neumíte kreslit?!

Nemáte dobré vzpomínky na hodiny výtvarky? Máte z výtvarné výchovy trauma? Zkuste to změnit!

Co: hravý kurz pro starší děti a dospělé pod vedením malíře Martina Velíška

Kdy: sobota 16.3.2019, 14:00–18:00

Kde: Rodinné a komunitní centrum Mumraj, Mezilesí 2058/6, Praha 20

Vstupné: 300 Kč

S sebou: tužku, gumu, pravítko, nůžky, lepidlo v tyčince, foťák/telefon s foťákem, lihovou fixu

Co můžete očekávat: Výtvarná výchova by v nás měla vzbuzovat vědomí, že sdělovat své pocity skrze barvy, linie, plochy atd. je úžasná možnost. Všechny děti rády kreslí. Bohužel často jen do doby, než je v tom začneme vzdělávat. Během tohoto „vzdělávání“ v nich mnohdy vypěstujeme pocit výtvarné nedostatečnosti. Základní školu leckteří z nás opouští s výtvarným traumatem.

Výtvarka je o způsobu myšlení více než o manuálních dovednostech. Talent je důležitý pro umělce a jeho definice se často různí. To, co je důležité pro každého, je motivace. Tou může být prostě jen radost z tvoření.

Zjistíte, že tužka se může rozmazávat. Že lze kreslit mýdlem. Dozvíte se, jak nakreslit veverku. Naučíte se nakreslit portrét za 2 minuty a dělat grafiku z tácku na sýr pomocí válečku na nudle…

Prosíme o registraci na tel. 604 508 473.

Výtěžek z akce je určen na podporu stavby nové skautské klubovny v rámci výzvy Dávám, co umím.